The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 04-01-2023
teolink teolink не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,623
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи
Отговори с цитат
  #72  
Стар 04-01-2023
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи

Аз не мога все още да намеря решение, а съм с 1.20 антена! Сигналът е стабилен "уж", всички други са над 16.5 децибела въпреки дайсека и немалката дължина на кабела. Тези двата са около 14 и пак на моменти изчезват и прекъсва картината. Оставил съм го така и ще гледам напролет, че не ми се мръзне на покрива сега. Смяна на конвертор не реши проблема, ще се мъча с нов дайсек и евентуално смяна на кабел...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistreated за този полезен пост :
teolink (04-01-2023)
  #73  
Стар 04-01-2023
Аватара на Калито
Калито Калито не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,539
Благодари: 426
Получил благодарност:
521 пъти в 358 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Досега не бях обръщал внимание на този проблем тъй като антенката е на място с частично ограничена видимост от ръба на блока и на това отдавах проблемите с 12463 и 12565. По-скоро мах-спортовете ме вълнуваха и затова се възползвах от хубавото време в последните дни и сложих почти на същото място по-голяма антена - 78 см от по-първите на ИТВ. Транспондера 12565 H 30000 се стабилизира здраво на над 14 децибела и дори сега е с най-силен сигнал спрямо другите, но остана проблема с 12463 - изчезва напълно сигнала за кратко време, по принцип каналите се гледат, но е тягостно. Пробвам на два различни неоператорски приемника vu plus uno и един подобен на аривите и трябва да търся различно решение от това на колегата, пуснал темата, тъй като не мисля да сменям приемници. Ще пробвам на първо време с промяна честота на транспондер и на осцилатор, после ще взема конвертор от булсата и ако тогава не стане ще търсим други идеи
А замислял ли си се че съвсем наблизо имаш клетки на мобилен оператор!
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
  #74  
Стар 04-01-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,181
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

...И един мармот завива шоколада в станиол.
Но във форума един трол завива конвертора във фолио. Ще мине и от тук да ти каже как.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #75  
Стар 04-01-2023
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
...И един мармот завива шоколада в станиол.
Но във форума един трол завива конвертора във фолио. Ще мине и от тук да ти каже как.
Няма оправия със завиването на фолио самия конвертор.
Особено на BTV HD на булята.
Аз едвам успях да достигна 14.50 дицибела , сила на качество 96% 97% , но транспондера пак си варира.
На 80см. Антена.
На единия приемник нямам проблем. Гледам без да сече.
Но на втория приемник ми сече и не става да се гледа кой знае колко. Но там кабела е много стар. И е за смяна. Но не ми се прекарва нов. Понеже стария вече е вътре във изолацията където минава кабела по терасата , от хола към кухнята. Някой ден ще го сменя със нов. И ще се оправи проблема. Установих че в кухнята е проблемен кабела.
Та мисълта ми беше , ако в близост има GSM клетка , трудно се стабилизират транспондерите.
До мен на 100 метра има GSM клетка , и оказва влияние...
Отговори с цитат
  #76  
Стар 04-01-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,181
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Няма оправия със завиването на фолио самия конвертор.
Особено на BTV HD на булята.
Аз едвам успях да достигна 14.50 дицибела , сила на качество 96% 97% , но транспондера пак си варира.
На 80см. Антена.
На единия приемник нямам проблем. Гледам без да сече.
Но на втория приемник ми сече и не става да се гледа кой знае колко. Но там кабела е много стар. И е за смяна. Но не ми се прекарва нов. Понеже стария вече е вътре във изолацията където минава кабела по терасата , от хола към кухнята. Някой ден ще го сменя със нов. И ще се оправи проблема. Установих че в кухнята е проблемен кабела.
Та мисълта ми беше , ако в близост има GSM клетка , трудно се стабилизират транспондерите.
До мен на 100 метра има GSM клетка , и оказва влияние...
Фолиото трябва да е тенекиено, със кухненско алуминиево не става.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #77  
Стар 04-01-2023
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,224
Благодари: 289
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Фолиото трябва да е тенекиено, със кухненско алуминиево не става.
Е нали, бе джанъм, конвертора под пластмасата си е метален и екранира всичко? Екран в/у екрана?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #78  
Стар 04-01-2023
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да споделя моя опит със тези сривове на танспондерите на була и на 1.9, с един обикновен линеен усилвател от 4-5 лв сложен възможно по близо до лнб то, и преди евентуален дайсек, решава проблема безотказно и потвърдено. ако искаш да е по евтино слагаш след дайсека също става но е възможно да се получат аномалии с нивата ако имаш голяма антена
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Отговори с цитат
  #79  
Стар 04-01-2023
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BULLET Вижте мненията
Да споделя моя опит със тези сривове на танспондерите на була и на 1.9, с един обикновен линеен усилвател от 4-5 лв сложен възможно по близо до лнб то, и преди евентуален дайсек, решава проблема безотказно и потвърдено. ако искаш да е по евтино слагаш след дайсека също става но е възможно да се получат аномалии с нивата ако имаш голяма антена
Дай някой примерен линеен усилвател.
Да тествам , да видя дали ще има някакъв ефект.
Преди дайсека от конвертора , нали така.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 05-01-2023
ХаМаВ ХаМаВ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2020
Мнения: 53
Благодари: 0
Получил благодарност:
20 пъти в 15 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Дай някой примерен линеен усилвател.
Да тествам , да видя дали ще има някакъв ефект.
Преди дайсека от конвертора , нали така.
м/у DISEqC и приемника.

https://pacostar.eu/sateliten-lineen...r-ams2001.html
http://www.satshop.bg/category.php?id_category=117
https://www.*********.com/index.php?...4a224d959b0e02
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ХаМаВ за този полезен пост :
manqka (05-01-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, Прекъсвания, при, сигнал, силен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Прекъсвания на АРТЕ ХД на хотбърд ЛосГалактикос САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 4 21-11-2020 18:11
Търся силен сигнал на спътници от 53Е на изток teolink Монтаж и настройка на антени 12 21-07-2020 18:28
12463 H ?????? ВКВ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 14 03-06-2019 22:16
Силен сигнал на транспондерите на Astra 2D? ВалчоП САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 123 28-10-2017 20:27
12565 H Вито ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 26 28-08-2013 23:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.