The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-01-2016
Велян Велян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Android TV BOX + DVB-C - 4 ядрен?

Привет колеги,

няколко дни събирам информация от вече съществуващите теми, но както се случва, повече се обърках.

Интересува ме, кой Android TV box (с Android 5.1) и DVB-C тунер и 4-ядра (поне) е сносен?

Ориентирах се първоначално към wetek play, но с двете си ядра, Kodi-то няма да може да премята над FULL HD, което не ми трябва сега, но кой знае след време...

Та очаквам вашите мнения + бих се радвал, ако са налични по бг онлайн магазините, най-вече заради гаранцията.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-01-2016
Велян Велян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В крайна сметка си купих едно minix neo x5 mini от един колега. Оставам с калпавото Tornado HD (DVB-C) и това скромно плеърче, телевизора е 720px, така че няма да се напъвам...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-01-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Точно щях да ти пиша по-добре да си смениш телевизора
Това е като при колите, винаги излиза по-евтино да си купиш кола с екстри на таван, вместо да вземеш базов модел и после да буташ пари за добавени екстри!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-01-2016
Велян Велян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 10
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Точно щях да ти пиша по-добре да си смениш телевизора
Това е като при колите, винаги излиза по-евтино да си купиш кола с екстри на таван, вместо да вземеш базов модел и после да буташ пари за добавени екстри!
Съгласен съм! В случая този телевизор е за спалнята, там търкалям DVB-C на нет1 и чат пат гледам някое филмче, през умрялото Tornado HD/Panda на DigiView

Стана така, че не ме отвори едни avi и полудях, а отделно на ръка, че трябва да записвам на usb да влача до него...

Реших проблема с едно мъниче Minix Neo X5 Mini, за 65 лв. от колега в OLX-а. Сложих му Android 4.4.2, смуче 1080p през wi-fi от PC-то в хола и прави дори DTS/Dolby passtrough, което само го тествах в хола, за спалнята не ми трябва.

Сега пък простотията е, че на това LG 32 инчово, HDMI входа му е само 1, другото се води DVI, а пак е на HDMI порт... и усещам, как ще пусна шибаното DVB-C през скарт или s-video, а пък ще оставя мъника на HDMI

Абе едното повлича другото )))

На мъничето търколнах и IPTV на булсатком, но качеството е отвратително, може би, щото го разпознава като таблет и разделителната е като през 98-ма.

Иначе на хола, където ми е основната станция, там търкалям KODI на PC -> хдми ->ресивър -> телевизор, там ползвам Fusion ап-а на Булсатком през Kodi и качестото там е добро, но каква изненада... дори HD каналите са 720px, а не 1080px full HD.

Цялата разправия всъщност тръгна от сетъпа в хола, там телевизора има вграден DVB-C тунер, но е бавен и не ме кефи, та реших да комбинирам нещо DVB-C + Android на едно, но май няма много сполучливи решения освен разни китайчета, където е по-скоро направи си сам за поддръжката после...

Като гледам накъде вървят нещата ще мина на tvheadend сървърче с dvb-c и pvr client на Коди и така...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, dvb-c, dvbc, quad core, tv, ЯДРЕН


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Търся си 4 ядрен Android TV Box 2GB RAM patzi Дъра-Бъра 53 27-01-2016 00:41
СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ - СТУДЕН ЯДРЕН СИНТЕЗ yavor1 Дъра-Бъра 21 29-12-2013 02:01
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 12:54
HTC Edge е първият 4-ядрен смартфон ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 15-11-2011 14:14
Toshiba анонсира телевизор със 7-ядрен процесор uniqad ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 10-04-2011 00:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.