The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #91  
Стар 08-12-2013
ЙовкоМ ЙовкоМ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На сайта на strong е качен най-новият update за декодера. Не разбрах точно какво са обновили , но ще го инсталирам. "Handling of non DVB compliant EPG for Bulgaria fixed"
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ЙовкоМ за този полезен пост :
slaitt (08-12-2013)
  #92  
Стар 09-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
При изключен приемник нищо не се "пази в РАМа"
Сигурен ли си, че няма някаква батерийка която да пази RAM-а докато е изключен приемника? RAM-а обикновено хаби много малко ток и всеки малък пик стигнал до него предполагам е фатален.
Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Пробвайте да го държите изключен различно време - примерно 5 минути , 1 час , 2 часа и вижте кога си губи настройките . Имате ли сигурно нещо за което да кажете че "при еди кое си условие всеки път ги губи". Или е различно ..?
Да кажа за 100-тен път, че 8113 си губи настройките когато е на стенбай и премигва/угасва тока от самото енерго. Примерно при бури и профилактики и то на село, а тук в града никога не ми е нулирал. Ключа не е в самата липса на захранване, а в това чи при подобни комутации идват пикови стройности високо напрежение по мрежата. Последния ми опит - 5 денонощия изклключен от тока приемника си запази всички настройки.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 09-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да , сигурен съм че няма никакви батерийки . Това да не е компютърен биос ? Няма такова нещо тук.

Ми пробвай с друг декодер да го държиш на село и тогава ще видиш че няма никакви батерийки. Това означава че и захранването му е нестабилно. Обясних пиковете и отпадането че не могат да навредят на чипа поради прага на работа и че ако е пикове ще изгори... това е вероятно шашкане на процесора , който при "пикове" както мислите вие в последствие прави глупости. Профилактиката на "тока" не значи че някой седи и го регулира рязко нагоре и надолу . Това са просто по-резки отпадания на напрежението и се наричат токови удари. Затова обясних че тия пикове не са каквото вие си мислите че мрежовото отива до примерно 350 волта ... ако са такива "пикове" досега щеше да си търсиш декодера на фактура. Като го изключиш явно се получава така както НОТ-а (може и без да пищи, но има генерация явно някаква) но тук сигурно и при най-малко мърдане на мрежовото се шашка я памет по захранването , я процесора . Не се знае.... има ги много такива декодери , но не си губят настройките и нямат "батерийки" . Затова стигнах до извода че това е софтуерен проблем получен с помощта на захранването. Проблема е явно в софта само че сигурно при 8113 захранването му му помага в пъти повече, отколкото при други декодери. Най добре е ако не те притеснява- отвори го снимай го обстойно да видим как, що, какъв чип схема кой тип... . При НОТ-а има разменени елементи в обратната връзка на захранването. Това го видях със сигурност. Ако и този е със същия тип захранващ модул ? Така че само с гадаене не може да се помогне. Ако ли пък не - връщай го , сменяй го ... опции да искаш.

Не се заяждам , не се подигравам - просто обяснявам от гледната точка на електрончика.Явно проблема се подхранва от захранването му. Навсякъде има токови удари. Възможно е на село да са по-големи.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 09-12-2013 на 19:46
Отговори с цитат
  #94  
Стар 10-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

13-10-2013
Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
- периодично нулира настройките си със стар телевизор и външна антена, предполагам от някакво статично електричество от антената или пикове от самия телевизор. нулирането наблюдавах при два различни приемника 8113, купени от различни магазини, свързани към различни модели телевизори и антени. единственото общо е, че работят в една и съща къща (захранена от Енерго Про). Ефекта се наблюдава при светещ червен светодиод, т.е. standby. Специлано пробвах да изключа от мрежата единия за 8 часа, а другия за 12 и не си загубиха настройките.
Единия от въпросните приемници го ползвам в градски условия от 2 месеца и не е нулирал ни веднъж. Хрумна ми да надникна какво има вътре, но не ми се разрушават гаранционните лепенки. По стечение на обстоятелствата и аз съм уж някакъв спец в областта, или поне така пише в дипломата ми Токовите удари май им викат удари, точно защото става дума за краткотрайно повишаване на напрежението в резултат на авария или преходен процес. Предполагам, като при всяка съвременна микропроцесорна система, RAM, флаш и процесор са в рамките на един физически чип. Сигурен ли си за всичко за което говориш, или това са само твои предположения? От Стронг уж обещаха да наптравят нещо, но за сега били затруднени да видят описаното от мен явление. То и аз ги разбирам де, и на мен като ми дойде машинка с дефект дето се появява веднъж в седмицата и ми е трудно да разбера от къде иде белята и дали съм успял да я оправя. Но все пак, с таквоа детайлно описание на проблема, би трябвало конструктора на изделието да се насочи поне малко де да търси причината. Най-ми е криво, като започнат да обясняват, че не можели да видят дефект, сякаш съм някоя баба дето си няма друга работа освен за развлечение да трови съпорта на Стронг.
Отговори с цитат
  #95  
Стар 10-12-2013
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз имам същия проблем с нулирането, за което съм писал тук. Ще им пиша и аз за да видят, че проблема не само в един декодер. Живея в квартал на Перник. Тока не гасне често но когато има токов удар действително приемника нулира!
denyo на дай мейл, на който си им писал за да докладвам и аз за проблема.
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 10-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Токов удар по смисъла на пренапрежение може да се получи при неизправност в трансформаторите или в резултат от тъй наречените мълнии(гръмотевици) . Иначе смисъла на думата токов удар по принцип се нарича това рязко отпадане на напрежението и неговото съответно пак рязко идване, което не значи че идването ще е съпроводено с качване до 300 или колкото искате волта. Такива токови удари най-често се причиняват от силен вятър при който се доближават (понякога допират) проводниците на далекопроводите . А не рядко и умишлено .. знаем. Тогава просто напрежението отпада рязко и се възстановява пак рязко. Не е малка опасноста от изгаряне на уреди , но чак пък при всяко мигване да губи настройки ... е малко вероятно проблема да е само хардуерен. Освен това идеята на всичките декодери е еднаква - процесор, РАМ и флаш и от там връзка с външни устройства. Това е , друго няма . Различното е само софтуера - кой как го е писал и дали правилно го е писал.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-12-2013 на 03:11
Отговори с цитат
  #97  
Стар 10-12-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

рязко отпадане на напрежението и неговото съответно пак рязко идване,води до пик в напрежението, така наречения токов удар.

Последно редактирано от preslav : 10-12-2013 на 03:23
Отговори с цитат
  #98  
Стар 10-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Вчера се наложи да заменя приемника. Synaps 2856+ на родителите ми даде фира. Замениха го в Техномаркет за 10 минути, без никакви спънки със Strong 8115 HD, който аз избрах, а за разликата в цената (5 лв) ми дадаха вафли

Стронга е поне две класи по-долу от Synaps-a. Дървени менюта, по-слаб тунер - като вървиш из стаята картината пикселизира. Пък уж в сайта на Стронг са написали, че този модел е с някакъв нов, още по-добър тунер... Единственият плюс е, че дистанционното е удобно.

Абе като за възрастни хора става, но аз за себе си не бих го взел.

Synaps-a вадеше показател за сила на сигнала от сръбският цифров предавател на 31-ви канал - около 35-42% (без да вади картина или звук, но пък и няма как да извади, защото не е T2 приемник), а Стронг-а разбира се е 0%. То и няма как да не е, след като се затруднява с приема от Копитото.

Също така транспондера с BulgariaOnAIR се хваща много мъчно и е почти негледаем. Със Synaps-a се гледаше без проблем.

Често картината на Стронга замръзва, но звука си тече - въпреки че показателите са с високи проценти на сигнала.

Сложих му новият софтуер излязъл преди 2 седмици и пак работи така. Абе тотална пръчка отвсякъде.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 10-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Честито на още един осъзнал се ползвател . Аз от кога се отказах от тази марка ....... още от старите им аналогови сателитни приемници насам. Жалко че направо са се подиграли с тези вафли - сякаш са ти ги дали да си подсладиш приемането с новия декодер.

Сега си искаш Синапс-а обратно нали ? Дори и изгорял, ще работи по-добре

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-12-2013 на 13:34
Отговори с цитат
  #100  
Стар 10-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Какво значи "осъзнал се"? Аз да не съм бил фен на Стронг, че да се осъзнавам? Добре знам какво мога да очаквам от Стронг, затова през пролетта дадах 15 лв отгоре за Synaps - тогава имаше стронгове по 45 лв. Сега вече синапси няма в Техномаркт. Има 4-5 модела на стронг, 1-2 томпсъна (които се поддържат от стронг) и някакви тв-стар - същите съм ги гледал в Ebay под дрго име. Ако от мен зависеше пак бих взел Synaps, но нямаше.

PS. А вафлите аз сам си ги избрах разбира се - никой не ми ги е тикал насила. Поне от тях съм доволен.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
srt8106, srt8113, srt8115, strong, на, Сравнение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сравнение на антени direktor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 28 12-08-2012 17:43
Сравнение ivan_sv DREAMBOX 5 10-06-2010 17:49
Сравнение на тунери на различни приемници dzumba DREAMBOX 2 18-04-2009 00:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.