The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 02-07-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да си късаме ли оптиките , където имаме неограничен трафик месечно ? Не знам какви сметки правят някой , но това с "ще получиш неограничен интернет , но не повече от Х трафик дневно " леко ме връща с 20 години назад . А и ако за тази услуга трябва да платя двойно или тройно , нека те да си я ползват . Нямат нужда от реклама , че чак и тук да си обясняваме колко кила байти колко струват . Който не му се вярва да си провери колко мобилен трафик може да прави месечно в роуминг и колко в бг . После да си свери часовника как точно се смята роуминг трафика , при роуминга е трудна измамата защото първичния закон е регламента на ЕС .
Иначе как в някой мобилен оператор , HD-to прави 5-6 , а не 12Мбитс е ясно . Да си го гледат със здраве . Абонирайте се , тъпчете им джобовете и не се чудете защо някой монополист може да предложи 100+ тв канала за 8лв . Те правата не могат да им платят за тези 8лв , но пък си ги избиват от трафика . Няма нужда да цитирам Мечо Пух
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на mistor за този полезен пост
bate_dino (02-07-2023), moonstone (03-07-2023), TUISTERa (02-07-2023), Underworld (02-07-2023), vasilstf (02-07-2023)
  #52  
Стар 03-07-2023
гледамтв гледамтв не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 31
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Знам защо мълчат колегите, които имат като мене списък от ТОП 100 клиенти с най голям трафик на дневна база. Не мога да го постна по разбираеми причини, но това е под 1% от клиентите, които правят повече от 100GB дневно. Скоростта е ограничена на 200Mb, но сега има някаква промоция и съм я вдигнал на 500Mb. Реалния шейпър е клиентския рутер, съвсем малко са хората които могат да си направят ефективна мрежа в къщи. Повечето от тези, които превишават 100GB дневно, или гледат камери, или някой отвън им гледа камерите. Разбира се има и ненаситни дърпачи на филми и онези които са от тази категория, най-добре да си имат оптика, но те са много малко.

Последно редактирано от гледамтв : 03-07-2023 на 10:25
Отговори с цитат
  #53  
Стар 03-07-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от гледамтв Вижте мненията
Знам защо мълчат колегите, които имат като мене списък от ТОП 100 клиенти с най голям трафик на дневна база. Не мога да го постна по разбираеми причини, но това е под 1% от клиентите, които правят повече от 100GB дневно. Скоростта е ограничена на 200Mb, но сега има някаква промоция и съм я вдигнал на 500Mb. Реалния шейпър е клиентския рутер, съвсем малко са хората които могат да си направят ефективна мрежа в къщи. Повечето от тези, които превишават 100GB дневно, или гледат камери, или някой отвън им гледа камерите. Разбира се има и ненаситни дърпачи на филми и онези които са от тази категория, най-добре да си имат оптика, но те са много малко.
Не ми стана ясно - под 1 процент са тия дето превишават 100-те гигабайта ли ? И другото - те не са ли клиенти, или тях може да ги филтрираме ? Договора ти е различен за тях? Или това, че превишават 100-те гигабайта дневно не е чак такъв проблем ? Просто питам, че не мога да разбера...

Аз мога да ти кажа и че са под 1 процент тия дето превишават 1000 минути на месец, ама това не означава, че неограничените минути трябва да са 1000 нали ?
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
mistor (03-07-2023), Valkov (04-07-2023)
  #54  
Стар 04-07-2023
гледамтв гледамтв не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 31
Благодари: 2
Получил благодарност:
7 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Не ми стана ясно - под 1 процент са тия дето превишават 100-те гигабайта ли ? И другото - те не са ли клиенти, или тях може да ги филтрираме ? Договора ти е различен за тях? Или това, че превишават 100-те гигабайта дневно не е чак такъв проблем ? Просто питам, че не мога да разбера...

Аз мога да ти кажа и че са под 1 процент тия дето превишават 1000 минути на месец, ама това не означава, че неограничените минути трябва да са 1000 нали ?
Тази статистика съм я правил много отдавна и не я гледам от 5 години, но сега я погледнах. Откакто населението мина над 90% на ПОН това не ме вълнува. Мисълта ми беше, че много малко хора имат специфична нужда от повече от 100GB на ден. Това е зле за нашия бизнес, защото човъркането на телефончетата спокойно става без оптика до дома, а този 1% дето превишават 100-те гиги и те търсят как да го правят без жица.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Да си късаме ли оптиките , където имаме неограничен трафик месечно ? Не знам какви сметки правят някой , но това с "ще получиш неограничен интернет , но не повече от Х трафик дневно " леко ме връща с 20 години назад . А и ако за тази услуга трябва да платя двойно или тройно , нека те да си я ползват . Нямат нужда от реклама , че чак и тук да си обясняваме колко кила байти колко струват . Който не му се вярва да си провери колко мобилен трафик може да прави месечно в роуминг и колко в бг . После да си свери часовника как точно се смята роуминг трафика , при роуминга е трудна измамата защото първичния закон е регламента на ЕС .
Иначе как в някой мобилен оператор , HD-to прави 5-6 , а не 12Мбитс е ясно . Да си го гледат със здраве . Абонирайте се , тъпчете им джобовете и не се чудете защо някой монополист може да предложи 100+ тв канала за 8лв . Те правата не могат да им платят за тези 8лв , но пък си ги избиват от трафика . Няма нужда да цитирам Мечо Пух
Преди бях на оптика и тв на ВиВаКоМ 600 mbps неограничен трафик месечно 200тв плащах 50 лв сега имам 5g от Yettel 50 Mbps 100 GB на ден на интернет плащам 15 лв от една година. Правилно си казак "Абонирайте се , тъпчете им джобовете и не се чудете защо някой монополист може да предложи 100+ тв канала за 8лв"
Отговори с цитат
  #56  
Стар 05-07-2023
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 449
Благодари: 53
Получил благодарност:
304 пъти в 154 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
сега имам 5g от Yettel 50 Mbps 100 GB на ден на интернет плащам 15 лв от една година. Правилно си казак "Абонирайте се , тъпчете им джобовете и не се чудете защо някой монополист може да предложи 100+ тв канала за 8лв"

Не се притеснявай, като дойде време за преподписване ще ти ударят балтията! Ходил съм в техен офис с баща ми - техен клиент от години, да преподписва договор, а аз не съм техен клиент, на мен ми предлагат по-изгоден договор защото не съм им клиент, а на него не можело да му предложат същия защото вече е техен клиент!
Отговори с цитат
  #57  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Не се притеснявай, като дойде време за преподписване ще ти ударят балтията! Ходил съм в техен офис с баща ми - техен клиент от години, да преподписва договор, а аз не съм техен клиент, на мен ми предлагат по-изгоден договор защото не съм им клиент, а на него не можело да му предложат същия защото вече е техен клиент!
аз не се притеснявам аз съм спокоен човек
Отговори с цитат
  #58  
Стар 05-07-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
Преди бях на оптика и тв на ВиВаКоМ 600 mbps неограничен трафик месечно 200тв плащах 50 лв сега имам 5g от Yettel 50 Mbps 100 GB на ден на интернет плащам 15 лв от една година. Правилно си казак "Абонирайте се , тъпчете им джобовете и не се чудете защо някой монополист може да предложи 100+ тв канала за 8лв"
А за тези 15лв при нормален оператор щеше да си получаваш поне двойно по-висока скорост , без дневен лимит за обем - абсолютно безгрижие . Твоята цена монополистите си избиват от фактурите на възрастни и подобни , които 1 байт нямат месечно трафик .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
Ченгел (05-07-2023)
  #59  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
А за тези 15лв при нормален оператор щеше да си получаваш поне двойно по-висока скорост , без дневен лимит за обем - абсолютно безгрижие . Твоята цена монополистите си избиват от фактурите на възрастни и подобни , които 1 байт нямат месечно трафик .
Аз грижи нямам
Отговори с цитат
  #60  
Стар 05-07-2023
mistor mistor не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
Аз грижи нямам
Радвам се за теб . Споделяй , изказвай мнения , но не убеждавай другите колко е удачно да си на мобилен интернет при монополистите в сравнение със стандартния оптичен при немонополистите .
Аз очаквах накъде ще завъртиш нещата , но даже не ми е интересно да чета подобни щуротии . За да съм по-конкретен , ще добавя , че всичко което идва от мобилните оператори е 90% далавера .И понеже те вече не са само мобилни оператори , съсипват всички останали , които са доста по-технологично развити и с поддръжка на светлинни години от тях . Съсипват тв пазара , съсипват преноса на данни , прецакват дори собствените си роднини и близки . Не е случайно , че правните им отдели са в пъти по-многочислени и в пъти по-високо платени от тези които са в поддръжката и създаването на продукта .

Последно редактирано от mistor : 05-07-2023 на 20:51
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на mistor за този полезен пост
Joro711 (05-07-2023), Гадьо (05-07-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, yettel, домашен, Интернет, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 47 (0 членове и 47 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мобилния домашен интернет на Yettel. бачора Дъра-Бъра 5 23-03-2022 22:25
MAG 424w3 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKYTV ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СкайТВ 0 29-10-2021 16:23
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
MAG 520 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 04-08-2021 21:38
Домашен мобилен интернет Мтел Златев88 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 05-12-2016 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.