The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > VU+

VU+ Best Imaginable UHD Receivers

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-10-2023
ДимитърЦЦ ДимитърЦЦ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 228
Благодари: 28
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране Скин PLi-DarkOS за OpenPLi >= 9.0 RC

Здравейте!

Понаправих един скин за OpenPLi 9.0 RC или по нови.

Скина е правен главно за Vu+ 4K боксове, но изглежда работи и на Mutant и Zgemma.

За съжаление работи леко бавно на всички HiSilicon базирани боксове.

Скина замества някои от стандартните питон файлове на OpenPLi. Това се прави с цел да изглежда по-добре.

Имено за това инсталацията е ръчна за момента.

Ако някой има желание да го пробва нека заповяда.

Все пак бъдете подготвени за проблеми.

Ще се радвам тези които се осмелят да пробват да репортнат евентуални проблеми или да изкажат мнения.

Скрийншоти (в първите постове на темата във форума на OpenPLi) и самия зип може да намерите тук

Изгледа на канал-листата е специален и няма да изглежда така на вашия бокс. Ако някой има желание за такава канал-листа трябва да се използва преработена версия на enigma2.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg channelselection.jpg (90.6 КБ, 101 разглеждания)
Тип файл: jpg configscreenwithpager.jpg (95.3 КБ, 87 разглеждания)
Тип файл: jpg eventview.jpg (93.8 КБ, 71 разглеждания)
Тип файл: jpg graphmultiepg.jpg (94.7 КБ, 71 разглеждания)
Тип файл: jpg infobar.jpg (92.0 КБ, 94 разглеждания)
Тип файл: jpg languageselection.jpg (93.6 КБ, 68 разглеждания)
Тип файл: jpg mainmenu.jpg (95.6 КБ, 70 разглеждания)
Тип файл: jpg messagebox.jpg (93.0 КБ, 71 разглеждания)
Тип файл: jpg secondinfobar.jpg (95.1 КБ, 66 разглеждания)

Последно редактирано от ДимитърЦЦ : 02-10-2023 на 10:18
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на ДимитърЦЦ за този полезен пост
marto (02-10-2023), radionov (02-10-2023), Sharp987 (02-10-2023)
  #2  
Стар 02-10-2023
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей!
Поздрави за хубавия скин и благодарности за положения труд!
Тествах го на Ultimo 4K и имам някои забележки и препоръки ако евентуално решиш да го редактираш.
Първото нещо което не ми харесва е ,че като се натисне Меню, най-отгоре излиза Vu+Duo 4K SE. Разбирам, че е правен по този модел, но би било хубаво ако тази част се отдели и се сменя динамично според модела на приемника ако е възможно.
Като ползвател на БГ меню, част от имената на подменютата се губят поради тесния прозорец оставен за това, както се вижда на първите две снимки долу. Ако съвсем малко се разшири, би трябвало да няма проблем. Предполагам, че е подобна ситуацията и с преводи на други езици.
Когато се отиде на менюто за флашване на имидж, самият надпис докато се заредят имиджите е изрязан в долната част. Така е и при английски език на менюто.
Някои от файловете за LCD for linux явно трябва да се редактират, защото голяма част от информацията се губи в режим на гледане на канал. Когато съм в списъка за избор на канал, всичко е нормално (последните 2 снимки показват проблема). Първата е ОК, а втората не.
Засега всичко друго е ОК, не съм имал крашове и т.н. Скина е бърз и достатъчно опростен в стила на OpenPLi което е добре.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg settings.jpg (95.4 КБ, 37 разглеждания)
Тип файл: jpg tuner.jpg (91.7 КБ, 38 разглеждания)
Тип файл: jpg Flash Image.jpg (90.7 КБ, 37 разглеждания)
Тип файл: jpg LCD.jpg (92.7 КБ, 37 разглеждания)
Тип файл: jpg LCG broken.jpg (81.9 КБ, 31 разглеждания)
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #3  
Стар 02-10-2023
ДимитърЦЦ ДимитърЦЦ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 228
Благодари: 28
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей,
Ето част от отговорите на твоите забележки.

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Първото нещо което не ми харесва е ,че като се натисне Меню, най-отгоре излиза Vu+Duo 4K SE. Разбирам, че е правен по този модел, но би било хубаво ако тази част се отдели и се сменя динамично според модела на приемника ако е възможно.
Това е така да защото скина е правен на Duo4KSE. Разбира се във финалната си версия тази част ще бъде динамична според модела.

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Като ползвател на БГ меню, част от имената на подменютата се губят поради тесния прозорец оставен за това, както се вижда на първите две снимки долу. Ако съвсем малко се разшири, би трябвало да няма проблем. Предполагам, че е подобна ситуацията и с преводи на други езици.
Ситуацията е същата със езици чиито преводи са значително по-дълги от английските. За съжаление не може менюто да се направи динамично според най дългият текст защото OpenPLi не поддържа закръгления освен на база на картинки. Следователно прозорците са направени от фиксирани картинки чиито размери не могат да се сменят динамично без да се деформират. Ако ги направя по широки пък ще изглежда грозно при кратки текстове. Ако имаш предложения как да се подходи моля сподели.

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Когато се отиде на менюто за флашване на имидж, самият надпис докато се заредят имиджите е изрязан в долната част. Така е и при английски език на менюто.
В тази версия не всички екрани са направени да кореспондират със скина. Главно защото не всички ги ползвам и не съм ги забелязъл. Поетапно ще се оправят всички екрани. Добре ще е като се открие такъв екран да се репортне, за да го оправя.

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Някои от файловете за LCD for linux явно трябва да се редактират, защото голяма част от информацията се губи в режим на гледане на канал. Когато съм в списъка за избор на канал, всичко е нормално (последните 2 снимки показват проблема). Първата е ОК, а втората не.
Тук проблема е по-сложен. Тъй-като аз не ползвам LCD4linux плъгина екраните за дисплея са направени в самия скин. Засега OpenPLi няма възможност тези дефиниции да са динамични според разделителната способност на дисплея. Моите са направени за DUO4KSE, а дисплея на Ultimo4K е по-голям и затова нещата не са подравнени както трябва. За да стане това добре е необходимо да се подходи по различен начин и най-вероятно да се екстендва enigma2.

Ако имаш други предложения или забележиш други проблеми пиши и ще видя какво може да се направи.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 02-10-2023
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДимитърЦЦ Вижте мненията
Здравей,
Ето част от отговорите на твоите забележки.

Ситуацията е същата със езици чиито преводи са значително по-дълги от английските. За съжаление не може менюто да се направи динамично според най дългият текст защото OpenPLi не поддържа закръгления освен на база на картинки. Следователно прозорците са направени от фиксирани картинки чиито размери не могат да се сменят динамично без да се деформират. Ако ги направя по широки пък ще изглежда грозно при кратки текстове. Ако имаш предложения как да се подходи моля сподели.


Тук проблема е по-сложен. Тъй-като аз не ползвам LCD4linux плъгина екраните за дисплея са направени в самия скин. Засега OpenPLi няма възможност тези дефиниции да са динамични според разделителната способност на дисплея. Моите са направени за DUO4KSE, а дисплея на Ultimo4K е по-голям и затова нещата не са подравнени както трябва. За да стане това добре е необходимо да се подходи по различен начин и най-вероятно да се екстендва enigma2.

Ако имаш други предложения или забележиш други проблеми пиши и ще видя какво може да се направи.
Проверих 6-7 превода на различни езици, и на всички има изрязване на част от подменютата. Евентуално във финалната версия да има 2 размера картинки, и при инсталацията ако може да проверява дали избрания език е английски или различен от него. Съответно да прилага стандартната за английски тясна картинка за менюто, или ако е различен да поставя по-широка картинка... Ако това може да се направи би решило 99% от проблемите с преводите.

Аз също не ползвам LCD4linux, но знам, че частично се ползва за стандартните скинове на PLi. Лично за мен би било добре когато си гледам ТВ, информацията да си остава както на предпоследната снимка от предния ми пост. С твоя скин е така и добре само когато съм в списъка с канали. Натисна ли ОК за да избера канала и резултата е последната снимка...
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #5  
Стар 02-10-2023
ДимитърЦЦ ДимитърЦЦ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 228
Благодари: 28
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Проверих 6-7 превода на различни езици, и на всички има изрязване на част от подменютата. Евентуално във финалната версия да има 2 размера картинки, и при инсталацията ако може да проверява дали избрания език е английски или различен от него. Съответно да прилага стандартната за английски тясна картинка за менюто, или ако е различен да поставя по-широка картинка... Ако това може да се направи би решило 99% от проблемите с преводите.

Аз също не ползвам LCD4linux, но знам, че частично се ползва за стандартните скинове на PLi. Лично за мен би било добре когато си гледам ТВ, информацията да си остава както на предпоследната снимка от предния ми пост. С твоя скин е така и добре само когато съм в списъка с канали. Натисна ли ОК за да избера канала и резултата е последната снимка...
Ще видя какво може да се направи с менюто.
Относно дисплея ако искаш пробвай да премахнеш

Код:
 <!--LCD Display-->
  <screen name="InfoBarSummary" position="5,5" size="470,310">
от skin.xml. Тогава не би трябвало да ти сменя визията на дисплея.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 02-10-2023
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДимитърЦЦ Вижте мненията
Относно дисплея ако искаш пробвай да премахнеш

Код:
 <!--LCD Display-->
  <screen name="InfoBarSummary" position="5,5" size="470,310">
от skin.xml. Тогава не би трябвало да ти сменя визията на дисплея.
Така е добре, благодаря!
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #7  
Стар 02-10-2023
ДимитърЦЦ ДимитърЦЦ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 228
Благодари: 28
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@marto

Един въпрос...

Имаш ли точките отдолу на менюто показано на скрийншота?
Най-вероятно нямаш....

Трябва да се сложи този py вместо този от зипа.

А и ако пуснеш ъпдейт на имиджа ще трябва пак да се копират py-тата от скина че ги замества ъпдейта.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg configscreenwithpager.jpg (95.3 КБ, 32 разглеждания)
Прикрепени файлове
Тип файл: zip skin.py.zip (13.8 КБ, 3 разглеждания)

Последно редактирано от ДимитърЦЦ : 02-10-2023 на 22:05
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-10-2023
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДимитърЦЦ Вижте мненията
@marto

Един въпрос...

Имаш ли точките отдолу на менюто показано на скрийншота?
Най-вероятно нямаш....

Трябва да се сложи този py вместо този от зипа.

А и ако пуснеш ъпдейт на имиджа ще трябва пак да се копират py-тата от скина че ги замества ъпдейта.
Да, нямаше ги точките, но след заместване на файла се появиха.
Има и нещо друго... Това с премахването на:
<!--LCD Display-->
<screen name="InfoBarSummary" position="5,5" size="470,310">
...решава проблема с LCD скина, но донякъде разваля основния. Изчезват иконките пред наименованието на менютата, и втория инфобар става като този в стандартния PLi скин.
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-10-2023
ДимитърЦЦ ДимитърЦЦ е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 228
Благодари: 28
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Да, нямаше ги точките, но след заместване на файла се появиха.
Има и нещо друго... Това с премахването на:
<!--LCD Display-->
<screen name="InfoBarSummary" position="5,5" size="470,310">
...решава проблема с LCD скина, но донякъде разваля основния. Изчезват иконките пред наименованието на менютата, и втория инфобар става като този в стандартния PLi скин.
Ти какво махна? Трябва да се махне целия блок.
Нека ти дам skin.xml преправен готов. Пробвай с този и кажи как е.
Прикрепени файлове
Тип файл: zip skin.xml.zip (24.9 КБ, 5 разглеждания)
Отговори с цитат
  #10  
Стар 03-10-2023
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДимитърЦЦ Вижте мненията
Ти какво махна? Трябва да се махне целия блок.
Нека ти дам skin.xml преправен готов. Пробвай с този и кажи как е.
Така е добре. Всичко е наред. Аз бях изтрил само реда който беше написал без да погледна другите
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
>, 90, openpli, plidarkos, rc, За, скин


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ZFlatGYRFHD скин OpenPLi от Sharp987 Sharp987 Ultimo 4K 4 05-02-2022 21:27
Скин за Openpli 6.1 с български език? мастило Въпроси и отговори 3 05-02-2019 13:12
OpenPLi stops with OpenPLi 3.0 images Veskop Общ раздел за MIPS-приемници 2 02-01-2014 19:19
Скин за OpenPLi от мен ! git72 DREAMBOX 97 28-10-2013 19:02
Vu+ Solo2 4.0 NIGHTLY OPENPLI BUILDS (OPENPLI® Images) dragonaxe VU+ 8 05-09-2013 21:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.