The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 23-11-2013
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кермит Вижте мненията
Примера с гаража ти дадох не за да ми казваш колко ти струва вратата на твоя. Аз в моя работя преди да си вкарам колата и съответно не ми трябва панасоника, а някакво съвсем обикновено съоръжение, което в повечето време го слушам.Разбираш ли или още да обяснявам?
Не знам на кви се правите на големи ли на паралии ли та във всяка тема за по-стара техника трябва да се изхвърляте да не кажа като какво.
Специално за телевизора тук - ми такова е пуснал човека, видял е проблема и решил да попита за помощ, а някакви си отворковци ще му казват че тва не е стока. Ако попитам аз дали съм Българин сигурно ще ме изкарате циганин, палестинец или сирийски бежанец.
Какво да се прави това е духа на целия форум.
Аре майната ви.
Много точно казано!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23-11-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако проблема е в това, че на колегата му е необходима приставка за звук аз мога да му подаря една чисто нова не поставяна. Преди 23г. я бях купил за един портативен телевизор Респром но така и не я монтирах. Просто тогава малко по късно си купих портативен цветен GoldStar / сега LG/ и с него нямах проблеми със звука.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако проблема е реален, а не измислен и енергото на човека е стабилно, т.е. Стронгчето му не нулира често, то нищо друго не му трябва освен да си прецъка настройката. И без това, ако нулира, ще трябва освен D/K, да смени езика на български, да му пусне захранването на антената и да му изключи OTA. Евентуално също да изключи LCN и да си подреди каналите, но ако много често нулира, може да мине и без това.

Малко офтопик.
Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
ПП: Това е все едно да кажеш че още ползваш хладилник Мраз, че то реално за една година тока дето ще похарчат подобни антикварни устройства ще се равнява на сумата за ново такова.
Ни нам, ни нам... тъкмо сметнах, че мойто Мраз-че 150 гълта около 70 лева ГОДИШНО. Та от къде казваш, да си купя нов хладилник за 70 лева? Е, това е сметката ако хаби ток колкото е по спецификация, т.е. 90W е компресорчето и лично го наблюдавам че коефициента му на запълване е около 0.5 За да си купя нов хладилник с тия пари, компресорчето трябва да се самозапали, което да чукна на дърво, не се случва.

Темата нищо чудно да е майтап, но и аз съм съгласен с Кермит, в такива моменти ясно си личи колко е комплексиран българина от където идват и голяма част от бедите му.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23-11-2013
gringo gringo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 25
Благодари: 6
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Ако проблема е реален, а не измислен и енергото на човека е стабилно, т.е. Стронгчето му не нулира често, то нищо друго не му трябва освен да си прецъка настройката. И без това, ако нулира, ще трябва освен D/K, да смени езика на български, да му пусне захранването на антената и да му изключи OTA. Евентуално също да изключи LCN и да си подреди каналите, но ако много често нулира, може да мине и без това.

Малко офтопик.

Ни нам, ни нам... тъкмо сметнах, че мойто Мраз-че 150 гълта около 70 лева ГОДИШНО. Та от къде казваш, да си купя нов хладилник за 70 лева? Е, това е сметката ако хаби ток колкото е по спецификация, т.е. 90W е компресорчето и лично го наблюдавам че коефициента му на запълване е около 0.5 За да си купя нов хладилник с тия пари, компресорчето трябва да се самозапали, което да чукна на дърво, не се случва.

Темата нищо чудно да е майтап, но и аз съм съгласен с Кермит, в такива моменти ясно си личи колко е комплексиран българина от където идват и голяма част от бедите му.
Ами ти като не си комплексиран, защо използваш още мраз? Сигурно защото още ти върши работа, най-вероятно това ще ти е оправданието.
Мраза и Софията най-вероятно си вършат работата ама всичко идва от тази пуста ваша мизерия, просто защото сте си мизерници по рождение и това ви закопава най-много.
Вместо да се радваш на цветна телевизия, гледаш чернобяла, защото телевизора може да изкара още малко, понеже кинескопа не се е скапал още. Няма да се учудя и да е с завъртяна яркост до край или да се ходи на няколко месеца при някой майстор да се подсили кинескопчето.
Дори за вила или отдалечена къща не бих си причинил това да гледама на такъв телевизор.
Знам че има много бедни хора, но се съмнявам за 20+ години от както е купен този телевизор, да е нямало възможност да се съберат пари за цветен.

Направо ви се чудя.
Вместо да имаш хладилник които се самопочиства, работи тихо и икономично, предпочиташ да използваш нещо правено преди поне 25 години, което няма истинска камера и трябва да го размразяваш като глупак. (100% процента го е хванала ръждата и пласмасата е пожълтяла от времето)

Не ви апелирам да сте консуматори и да сте на върха на сладоледа по отношение на техника, но от мизерията си страдате единствено вие, първият колега се мъчи с нещо на което му е минало времето, да оставим че няма звук ами и картината му е в градациите на сивото като периода през който е произведен, а другият тича с легена да размразява перфектиният си Мраз.

Съвета към колегата със Софията е да сложи преобразувателна платка, за да закърпи положението и да събира за нов телевизор.

Последно редактирано от gringo : 23-11-2013 на 21:16
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23-11-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гринго, мен не ме мисли. Мраз-а отдавна съм го доработил да се саморазмраява. Просто така си ме кефи и няма да си променям начина на живот, само щото теб не те кефи И да, прав си, аз, пък и не вярвам да съм само аз, може и да имам пари за нова техника, но ми прави кеф да си поддържам старата. Въпрос на гледна точка. Пък и в живота има къде по-важни неща.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23-11-2013
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Аз за един Електрон 380 си бях направил прост кварцов генератор на 12 MHz, и подавах сигнала директно на първото стъпало на МЧУЗ, така първото стъпало си действаше като смесител.
Най-простото решение беше с два тример-кондензатора от няколко пикофарада и едно ЦК kлюче, което да ги включва паралелно на филтрите на мчу-то на звука. Така в периода 1981-1994 си гледах в моята стая РТВ Београд с един Електрон 2Д от 1968 г, а в хола се мъдреше един Радуга 719 тежащ 65 кг. на който му монтирах после приставка за пал и генераторче за звука и бичеше почти денонощно, или на Београд, или на видео...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 23-11-2013
вениотр вениотр не е на линия
VENIO
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 41
Благодари: 20
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dsc Вижте мненията

ОБИКНОВЕНА ПЛАТКА ЗВУК 12MHZ IN 6.5MHZ-OUT 5.5MHZ

http://tpetrov.com/search.php?prod=P...92%D0%A3%D0%9A
Преди време имах един респром който нямаше звук на кабелната,точно една такава платка си купих и всичко се оправи.Даже след време се научих да ги монтирам
Отговори с цитат
  #28  
Стар 23-11-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
...Така в периода 1981-1994 си гледах в моята стая РТВ Београд с един Електрон 2Д от 1968 г, а в хола се мъдреше един Радуга 719 тежащ 65 кг. на който му монтирах после приставка за пал и генераторче за звука и бичеше почти денонощно, или на Београд, или на видео...
Тия не дърпат ли едни 300+ вата?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23-11-2013
gringo gringo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 25
Благодари: 6
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Гринго, мен не ме мисли. Мраз-а отдавна съм го доработил да се саморазмраява. Просто така си ме кефи и няма да си променям начина на живот, само щото теб не те кефи И да, прав си, аз, пък и не вярвам да съм само аз, може и да имам пари за нова техника, но ми прави кеф да си поддържам старата. Въпрос на гледна точка. Пък и в живота има къде по-важни неща.
Начина ти на живот си е твоя работа и съм сигурен че няма да го промениш, защото знам че от тази порода сте непоправими.

Въпроса е друг да не наричаш другите, че са комплексари при условие че ти си такъв, това ме дразни.
Никои не е казал че вещите са важни, поне за мен не са, но това ти да преправяш Мраз произведен преди 25 години, само за да не се минеш и да ти остане някой лев под дюшека, за това единствено мога да те съжалявам.

Относно за по важните неща, незнам кои робува на предмети, според мен това да поддържаш и изполваш Мраз на "хуманно дишане" с преправяне и модификации е добър пример за това кой на какво робува.

В моят случай аз използвам нещо като разбера, че е морално остаряло или започне да се разваля го сменям с ново, като старото го предавам на пункта за рециклиране, така не си пълня килера и не се занимавам с глупости.

Да прав си няма спасение за България за това си познал поне. Няма как и да има. Родно производство няма как да съществува, след като всеки гледа да купи възможно най-евтиното вносно или да кара с един Мраз или Респром цял живот.

Последно редактирано от gringo : 23-11-2013 на 23:13
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23-11-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Хладилници,тенджери,тигани- форум BG MAMA
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
>, strong8113, звук, ниам, няма, СОФИЯ31


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Canal+ Accion няма звук? MasterLee Въпроси и отговори 11 30-10-2013 12:43
OpenBoX S9 - няма субтитри и бг звук? julisimo OPENBOX 5 05-02-2013 12:27
LG M227WD, картина и звук няма, а надпис HD service бибип ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 13-12-2011 16:39
Няма звук от ди-ви-ай изхода на 800ХД! basti HDTV приемници 3 07-06-2010 12:16
Звук на HD tdragon DREAMBOX 4 14-08-2008 01:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.