The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-04-2011
хондоман хондоман не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 61
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със сателитна телевизия

Здравейте.Имам сателитна чиния 1.5м парабола,купувана от доста време.Скоро си взех приемник стронг 6205 и взех да търся програми.Но имам проблем.На спътик хеласат две ми излизаха всички чужди програми,но от бг програмите нямах сигнал.Смених конвертора За момента няма възможност да повикам специалист,които да ми помогне и за това се обръщам към вас отново.
Купих си нов конвертор-универсален на ботек.
С него пак проблем.Свободните български програми на хелас сат 2 които със стария си конвертор не хващах се появиха,но масово други програми които имах с качество над 75% изчезнаха на цяло.
Друго което не разбирам ,е търсенето на транспондери.
Пример
фокс лайф е на 12688 H SR 30000 FEC 7/8 но на стронга може да се избира само
Честота---в случая 12688
скорост обмен - прио мен е 2990
и поляризация ----в случая х
другото
FEC 7/8 го няма

търсих и 23.5 да гледам свободните бг програми и нищо не ми излиза.Пробвах всякакви транспондери и нестава.Заменихами приемника със друг(пак стронг),защото мислех да не е от него но пак същата работа.
Третото което забелязвам,е че транпондерите които пише и това което аз изкарвам се различават.Примерно ако транпондера трябва да е на 12500 аз го имам на 12450
А и има ли някои от вас който разбира от работата на който мога да си платя и да ми оправи проблема?
Забравих да кажа,че антената е моторизирана и на всички спътници които съм намерил имам този проблем.

Последно редактирано от хондоман : 09-04-2011 на 20:20
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-04-2011
Аватара на Георги Банков
Георги Банков Георги Банков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 755
Благодари: 372
Получил благодарност:
52 пъти в 42 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Обнови листа със сателити и транспондери.
__________________
Paraclipse Hydro, D = 228,6cm {37,5W - 85,2E}; Invacom SNF-031 with Invacom ADF-120; 24'' PowerTech Actuator; Power Tech GBOX V2000 positioner; DM500s; Drake ESR 300s;
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-04-2011
Стивт Стивт не е на линия
Дядо Мраз
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 640
Благодари: 29
Получил благодарност:
136 пъти в 96 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от хондоман Вижте мненията
Здравейте.Имам сателитна чиния 1.5м парабола,купувана от доста време.Скоро си взех приемник стронг 6205 и взех да търся програми.Но имам проблем.На спътик хеласат две ми излизаха всички чужди програми,но от бг програмите нямах сигнал.Смених конвертора За момента няма възможност да повикам специалист,които да ми помогне и за това се обръщам към вас отново.
Купих си нов конвертор-универсален на ботек.
С него пак проблем.Свободните български програми на хелас сат 2 които със стария си конвертор не хващах се появиха,но масово други програми които имах с качество над 75% изчезнаха на цяло.
Друго което не разбирам ,е търсенето на транспондери.
Пример
фокс лайф е на 12688 H SR 30000 FEC 7/8 но на стронга може да се избира само
Честота---в случая 12688
скорост обмен - прио мен е 2990
и поляризация ----в случая х
другото
FEC 7/8 го няма

търсих и 23.5 да гледам свободните бг програми и нищо не ми излиза.Пробвах всякакви транспондери и нестава.Заменихами приемника със друг(пак стронг),защото мислех да не е от него но пак същата работа.
Третото което забелязвам,е че транпондерите които пише и това което аз изкарвам се различават.Примерно ако транпондера трябва да е на 12500 аз го имам на 12450
А и има ли някои от вас който разбира от работата на който мога да си платя и да ми оправи проблема?
Забравих да кажа,че антената е моторизирана и на всички спътници които съм намерил имам този проблем.
Колега предполага, че като си сменял конверторите, новият си го завъртял наобратно или не в точната посока..... затова финосай го малко наляво или надясно.... ти ще прецениш като гледаш телевизора.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-04-2011
Аватара на Valio
Valio Valio не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 83
Благодари: 4
Получил благодарност:
12 пъти в 8 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С толкава антена, защо не си взе по-истински a.k.a. Linux приемник? В твоя случай си силно лимитиран от възможностите на приемника, при Линукс базираните приемници лимитът е основно какво знаеш как да направиш - едното е мини PC с Linux OS оптимизирано за по-малките ресурси (RAM, ROM, Flash(NAND), CPU Power: Intel, Core2Duo CPU 6600 @ 2.40GHz е 4616.46 bogomips срещу 350 mips на IBM PowerPC 2-ро поколение 250MHz при Dreambox DM500S), които има, от колкото при стандартно PC, другото е дърво най-вероятно отново Линукс базирано, но като цяло блек бокс, където изцяло си ограничен от някакво GUI, от което не можеш да избягаш...

Последно редактирано от Valio : 09-04-2011 на 20:48
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-04-2011
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Несъответствието на честотата вероятно идва от неправилно зададени параметри на конвертора.Малко по-горе беше написано за поляризацията. Ако напишеш откъде си може и да получиш предложение за помощ.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-04-2011
хондоман хондоман не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 61
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От Пловдив съм.предполагам не е от монтажа на конвертора.Завъртян е леко на ляво,а и това му е оптималното което изкарва като качество на сигнала.А стария ми е с облъчвател и пак проблем с него(тои не приема бг каналите)Кабела ми дава около 17в ток.Излиза ми тюрксат.хеласат,астра19.2,бадр...и на всички имам този проблем.Преди смяната на конвертора примерно на тюрксат тв8 ми беше над 80 процента качество,а сега е на 0.Но пък със стария конвертор не можех да изкарам нито една бг програма от хеласат 2.С А сега всички бг програми ги имам,но на турксат 50 % ги няма,на астра19.2също,на бадр имах фокс мувис,топ мувис и дубай спорт,дубай тв,и те са на 10%(няма картина),на хот бърд тази сутрин по ртл гледах форума едно със стария конвертор,и после като го смених пак няма никои...

Последно редактирано от хондоман : 09-04-2011 на 21:06
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-04-2011
БАМБУЧА БАМБУЧА не е на линия
новобранец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 711
Благодари: 31
Получил благодарност:
187 пъти в 118 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от хондоман Вижте мненията
От Пловдив съм.предполагам не е от монтажа на конвертора.Завъртян е леко на ляво,а и това му е оптималното което изкарва като качество на сигнала.А стария ми е с облъчвател и пак проблем с него(тои не приема бг каналите)Кабела ми дава около 17в ток.Излиза ми тюрксат.хеласат,астра19.2,бадр...и на всички имам този проблем.Преди смяната на конвертора примерно на тюрксат тв8 ми беше над 80 процента качество,а сега е на 0.Но пък със стария конвертор не можех да изкарам нито една бг програма от хеласат 2.С А сега всички бг програми ги имам,но на турксат 50 % ги няма,на астра19.2също,на бадр имах фокс мувис,топ мувис и дубай спорт,дубай тв,и те са на 10%(няма картина),на хот бърд тази сутрин по ртл гледах форума едно със стария конвертор,и после като го смених пак няма никои...
Много е съмнително да не е от антената и формата и.Честата смяна на конвертори може да променят много неща.Измери я точно по диагонал на различни места,след това на дълбочина като сложиш една летва по диагонала и измериш разстоянието от центъра до летвата,влез в сайта Satlex и изчисли разстоянието от антената до конвертора.
Правилно го завърташ малко на ляво и не е от него проблема.Транспондерите се обновяват като изтриеш старите/с грешни цифри/ и въведеш новите за предпочитане ръчно за да е по-сигурно.
Ако отново имаш проблем 100% причината е във формата на антената.За да е съвместима с цялата орбита/както потвърди/не трябва да има разлика между силата на сигнала при вертикална и хоризонтална поляризация.Тогава и формата на самата антена е запазена.
УСПЕХ!
__________________
Искам да се уча
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-04-2011
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 39Е са българи и румънци предимно.Румънците са на вертикална поляризация , и ако му излизат както казва само чужди,значи трябва да завърти конвертора за да му излизат хоризонталите т.е. БСК.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 09-04-2011
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Стария конвертор най-вероятно не е бил универсален. Сега какъв тип конвертор е зададен. Все пак е трябвало да си купиш конверор на фланец - особено ако антената е дълбока. Спазил ли си фокусното разстояние при смяната на конвертора?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10-04-2011
Аватара на jabeto2
jabeto2 jabeto2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: pleven
Мнения: 59
Благодари: 32
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Провери първо настройките в самия приемник намери най подходящите за твоя конвертор от там ми идваха много пъти проблемите
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
проблем, Сателитна, със, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Евтина сателитна телевизия на вилата иван-иванов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 20 02-12-2010 13:45
Иран заглушава сателитна телевизия dsc ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 31-05-2010 19:51
Как гледате кодирана сателитна телевизия ? ivo Анкети 6 25-04-2009 22:31
Как да гледам сателитна телевизия на работа ? bgsysadmin DREAMBOX 1 27-06-2008 08:55
HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия goro_pd ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-02-2008 02:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.