The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-07-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,893
Благодари: 1,727
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Веско, на усб ли го пробва или на вътрешния флаш?
на вътрешния....
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-07-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,081
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

@adak
Инсталирай си най-новия аддон 7!

Веско, проблема е, че PGI ползва много странен мултибуут (това е файла usb_config.img) и ако не го префлашнеш и него, а останеш със сегашния си, почва да има проблеми с буутването. Дори по-лошото е, че ако решиш да флашнеш мултибуута на PGI, после като го махнеш имиджа и се върнеш на енигмата, с този шибан мултибуут не може да ти стартира енигмата нормално. Това почна да прави ядове още с версия 0.8!
Иначе на последния AAF не ми харесва това, че не мога да ползвам суоп дяла си на харда, а задължително трябва да посоча суоп файла(няма опция за дял) в първоначалния уизард, което е тъпо. За това по-доброто за мен е MME v.2!!!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
adak (21-07-2011)
  #13  
Стар 21-07-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,893
Благодари: 1,727
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
@adak
Инсталирай си най-новия аддон 7!

Веско, проблема е, че PGI ползва много странен мултибуут (това е файла usb_config.img) и ако не го префлашнеш и него, а останеш със сегашния си, почва да има проблеми с буутването. Дори по-лошото е, че ако решиш да флашнеш мултибуута на PGI, после като го махнеш имиджа и се върнеш на енигмата, с този шибан мултибуут не може да ти стартира енигмата нормално. Това почна да прави ядове още с версия 0.8!
Иначе на последния AAF не ми харесва това, че не мога да ползвам суоп дяла си на харда, а задължително трябва да посоча суоп файла(няма опция за дял) в първоначалния уизард, което е тъпо. За това по-доброто за мен е MME v.2!!!
Що да не можеш.казваш му да си направи SWAP на SDA1 (при предварително форматиран на 1 партитишън ext2 харддиск) и си в джаза
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-07-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,081
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Не става! Той си прави собствен файл. Ако му посочиш празен дял и той го конвертира в дял за виртуална памет, така да! Но тъпия уизард само ще създаде суоп файл в самия празен дял. Разбира се после в настройките може да му промениш размера по твой вкус, но това си е дублиране на съществуващия виртуален дял, а не използването му!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-07-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,893
Благодари: 1,727
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Не става! Той си прави собствен файл. Ако му посочиш празен дял и той го конвертира в дял за виртуална памет, така да! Но тъпия уизард само ще създаде суоп файл в самия празен дял. Разбира се после в настройките може да му промениш размера по твой вкус, но това си е дублиране на съществуващия виртуален дял, а не използването му!
чакай сега,имаш един дял ехт2 на харда,диска е прясно форматиран с 1 паритишън (няма суап дял),казваш му да направи суап там и го прави,т.е няма дублиране...останалата част си е за записи и екстеншъни,ако искаш и такъв дял....какъв е проблема?
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21-07-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,081
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Ще обясня...
Имам хард 1 ТБ с предварително направен дял за виртуална памет с размер 1ГБ. Иначе без такъв суоп дял посмъртно не можеш да форматираш харддиск с такъв обем! Имам предвид ръчно през телнета на приемника, а не с програма от типа на акронис. Имам си поводи да го правя по този начин, защото после нямам проблеми с мултибуута. С акрониса или gparted се получава разлика в броя на цилиндрите на създадените партишъни и приемника ми се шашка при буутването.
И при положение, че имам вече създаден такъв виртуален дял искам да си го ползва приемника. За това в fstab конфигурирам да си маунтва автоматично този виртуален дял при буутване на енигмата и така я правя стабилна и без зелени екрани. Енигма без суоп е като кола без спирачки! Ще забие още на първото изпитание!
При AAF дори да си настроя fstab, имиджа после се шашка при отсъствие на задължителния суопфайл, който аз умишлено не посочвам за да не дублира виртуалния ми дял. Сега дано ти стана ясно какво ме мъчи!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21-07-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,893
Благодари: 1,727
Получил благодарност:
5,186 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Ще обясня...
Имам хард 1 ТБ с предварително направен дял за виртуална памет с размер 1ГБ. Иначе без такъв суоп дял посмъртно не можеш да форматираш харддиск с такъв обем! Имам предвид ръчно през телнета на приемника, а не с програма от типа на акронис. Имам си поводи да го правя по този начин, защото после нямам проблеми с мултибуута. С акрониса или gparted се получава разлика в броя на цилиндрите на създадените партишъни и приемника ми се шашка при буутването.
И при положение, че имам вече създаден такъв виртуален дял искам да си го ползва приемника. За това в fstab конфигурирам да си маунтва автоматично този виртуален дял при буутване на енигмата и така я правя стабилна и без зелени екрани. Енигма без суоп е като кола без спирачки! Ще забие още на първото изпитание!
При AAF дори да си настроя fstab, имиджа после се шашка при отсъствие на задължителния суопфайл, който аз умишлено не посочвам за да не дублира виртуалния ми дял. Сега дано ти стана ясно какво ме мъчи!
добре де,дори и да дублира,както се вижда в твоя случай,какъв е проблема?256 или 512 мбайта?при 1 ТБ? слагай новия ААФ и си свиркай,единствения недостатък за 2 месеца досега е бавното отваряне на синия панел и смотаното пускане на 2 емулатора и субтитрите или 2ри звуков поток, което се решава лесно!метнал съм всички простотии,емулатори,скинове,плъгини на харддиска,на вътрешния флаш е само чистия имидж и нямам проблеми!плейва всичко по мрежата,въпреки че съм маутнал дискoвете на лаптопите,като всичко е по wireless,даже единия не е с N стандарт.
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
11, kamakiras, pgi


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.