The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > Xtrend

Xtrend Xtrend приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 04-06-2013
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,387
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Единия ми стар приемник, който е в шкафа, е GS CI 7101S. ?
А другия?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 05-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
А другия?
И той е такова някакво старо дърво, "дърва" от едно време много. За тях вече няма хляб, е някоя и друга трохичка може и да се намери. Ама не е като с DVB-S2.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 07-06-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах приемника на друга антена - операторска на Булсат, при един приятел. При моя приятел само го свързах, пуснах, пресканирах автоматично и нищо повече не сме правили там по настройките на приемника. Пуснах и едно две ръчни търсения с опцията „Сканирай само свободните“ да видя как се справя. Приемника си заработи на всички свободни програми с настройките които му бях направил в нас преди това. След това го изключих и си го върнах в нас, свързах го към моята антена с моя конвертр INVAСOM TWF-031 и пак показа Tune Faled на повечето програми без на Сити ТВ, Екидс, ТВ Европа които са на DVB-S2 и РИК който е на DVB-S. Старите ми приемници „дърва“ показват всички свободни програми който са на DVB-S, просто няма проблеми, сканират си и кодираните които са на DVB-S, всичко си е OK! А с Xtrenda имам чувството, че не иска да работи с конвертор INVAСOMTWF-031. С някакъв ефтин конвертор от 10лв на операторската антена на Булсат Xtrenda работи, а със скъпия INVAСOM TWF-031 не ще. Не мога да си го обясня това. Това е някаква загадка. Сега какво трябва да си купувам конвертор от 10лв за да гледам телевизия, няма никаква логика?! Дал съм 120лв преди година и половина, конвертора е още в гаранция и си работи със старите DVB-S приемници, а тук сега на Хелас Xtrend-a работи само на DVB-S2 свободните City Tv, Tv Europa, EKids и RIK които е на DVB-S. В чуждата къща нямаше проблем със всички свободни програми, сканираше всичко и кодираните! Това е загадка.
Колеги какво ще ме посъветвате; да си купя нов конвертор или да преинсталирам имиджа? Стигам до заключението, че INVAСOM-a пуска по друг сигнал в честотната лента, която честота не си допада с тунера на Xtrenda. Ама нали има още хора с такива конвертори INVAKOM, нали се продават и нали са най-скъпите и хубави, нали другите ми приемници DVB-S работят, значи нещо в имиджа не е уред или в тунера на Xtrend-a. Добре ще сменя скъпия конвертор с някоя ефтиния, а това ще оправи ли положението. Ако ъпдейтна от менюто имиджа, дали ще се оправи загадката.
Приемам всяко едно ваше мнение и напътствие!Благодаря!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 07-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Пробвах приемника на друга антена - операторска на Булсат, при един приятел. При моя приятел само го свързах, пуснах, пресканирах автоматично и нищо повече не сме правили там по настройките на приемника. Пуснах и едно две ръчни търсения с опцията „Сканирай само свободните“ да видя как се справя. Приемника си заработи на всички свободни програми с настройките които му бях направил в нас преди това. След това го изключих и си го върнах в нас, свързах го към моята антена с моя конвертр INVAСOM TWF-031 и пак показа Tune Faled на повечето програми без на Сити ТВ, Екидс, ТВ Европа които са на DVB-S2 и РИК който е на DVB-S. Старите ми приемници „дърва“ показват всички свободни програми който са на DVB-S, просто няма проблеми, сканират си и кодираните които са на DVB-S, всичко си е OK! А с Xtrenda имам чувството, че не иска да работи с конвертор INVAСOMTWF-031. С някакъв ефтин конвертор от 10лв на операторската антена на Булсат Xtrenda работи, а със скъпия INVAСOM TWF-031 не ще. Не мога да си го обясня това. Това е някаква загадка. Сега какво трябва да си купувам конвертор от 10лв за да гледам телевизия, няма никаква логика?! Дал съм 120лв преди година и половина, конвертора е още в гаранция и си работи със старите DVB-S приемници, а тук сега на Хелас Xtrend-a работи само на DVB-S2 свободните City Tv, Tv Europa, EKids и RIK които е на DVB-S. В чуждата къща нямаше проблем със всички свободни програми, сканираше всичко и кодираните! Това е загадка.
Колеги какво ще ме посъветвате; да си купя нов конвертор или да преинсталирам имиджа? Стигам до заключението, че INVAСOM-a пуска по друг сигнал в честотната лента, която честота не си допада с тунера на Xtrenda. Ама нали има още хора с такива конвертори INVAKOM, нали се продават и нали са най-скъпите и хубави, нали другите ми приемници DVB-S работят, значи нещо в имиджа не е уред или в тунера на Xtrend-a. Добре ще сменя скъпия конвертор с някоя ефтиния, а това ще оправи ли положението. Ако ъпдейтна от менюто имиджа, дали ще се оправи загадката.
Приемам всяко едно ваше мнение и напътствие!Благодаря!
Споко и при мен го има тоя проблем, и той е на двата тренда, имам 5000 и 9500. Не мога да си го обясня и аз, а още по любопитното е че имам 2 инваком конвертора, с едния и двата тренда имат проблеми с определени честоти, с другия няма проблеми - сканира си ги! Смяната на имиджа не оправя проблема! Любопитното е че чат пат, изключетелно рядко се случва тия честоти да ги захапе от тоя конвертор! Какво става и аз не мога да си го обясня!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Милен_ТТ за този полезен пост :
Dalavera (08-06-2013)
  #15  
Стар 07-06-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
Споко и при мен го има тоя проблем, и той е на двата тренда, имам 5000 и 9500. Не мога да си го обясня и аз, а още по любопитното е че имам 2 инваком конвертора, с едния и двата тренда имат проблеми с определени честоти, с другия няма проблеми - сканира си ги! Смяната на имиджа не оправя проблема! Любопитното е че чат пат, изключетелно рядко се случва тия честоти да ги захапе от тоя конвертор! Какво става и аз не мога да си го обясня!
това е конвертора за новите приемници http://satshop.bg/product.php?id_product=135

Single INVERTO BLACK ULTRA
Отговори с цитат
  #16  
Стар 07-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
това е конвертора за новите приемници http://satshop.bg/product.php?id_product=135

Single INVERTO BLACK ULTRA
Еми няма как да сложа точно тоя, щото антените са ми параболични на които ползвам инвакомите!!!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #17  
Стар 07-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И тия инверто не ми ги фали, ей това е конвертора http://satcom-bg.net/product.php?id_product=297
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #18  
Стар 07-06-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Далавера, и аз съм с инваком, само че моя е двоен офсетов и екстренда 5000, който бях взел за тест си работеше нормално навсякъде няма причина да не работи и при теб, щом конвертора на други приемници си работи причината не е в него, инваком са хубави конвертори и не би трябвало да не се разбира с тунера на приемника. Търси причината в кабели или в тунера на приемника.

Последно редактирано от ali_baba : 07-06-2013 на 12:22
Отговори с цитат
  #19  
Стар 07-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Далавера, и аз съм с инваком, само че моя е двоен офсетов и екстренда 5000, който бях взел за тест си работеше нормално навсякъде няма причина да не работи и при теб, щом конвертора на други приемници си работи причината не е в него, инваком са хубави конвертори и не би трябвало да не се разбира с тунера на приемника. Търси причината другаде
Еми моя единия на който нещат определени честоти да зацепват е еденичен, другия който си работи нормално е двоен, и двата са за параболични антени. Може проблема да е само при еденичните инвакоми! Нещо не могат да се разберат има няква несъвместимост!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат
  #20  
Стар 07-06-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
И тия инверто не ми ги фали, ей това е конвертора http://satcom-bg.net/product.php?id_product=297
въпрос на вкус, но определено не си прав, току така не съм се спрял на инверто ултра, след много проби с различни марки ...Twin ползвам.
а колегата определено се е омазал в антенните настройки, да се обади на някой да му ги оправи
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
5000, xtrend, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам xtrend 5000 БОБИ Приключили продажби 4 03-06-2013 15:55
VU+ DUO или Xtrend 4000/5000 ali_baba VU+ 53 03-06-2013 00:01
Xtrend 5000-проблем с харда. PayNera Xtrend 28 02-05-2013 02:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.